OBÓZ DRUŻYN 2020 – ankieta dla rodziców

31 maj

Czuwaj!

Wielkimi krokami zbliża się nasz letni obóz harcerski. Nasze przygotowania do niego trwają już od marca, mimo że sytuacja jest dynamiczna i na bieżąco dostosowujemy się do wszystkich pojawiających się ograniczeń (na których część wciąż czekamy). W związku z dość wyjątkowymi okolicznościami związanymi z epidemią, chcielibyśmy dowiedzieć się, jak cała sytuacja wygląda z Państwa strony i jakie mają Państwo podejście do organizowania obozu harcerskiego w te wakacje, czyli krótko mówiąc – czy chcieliby Państwo wysłać swoje dzieci na obóz. W tym celu powstała poniższa ankieta – prosimy zatem o szczere odpowiedzi, bo opierając się o wyniki ankiety planować będziemy naszą dalszą pracę nad obozem.

ANKIETA

Część wytycznych dotyczących bezpieczeństwa na wypoczynku letnim się już ukazała i zachęcamy, aby zapoznać się z nimi dokładnie. Są dostępne tutaj:

WYTYCZNE DOTYCZĄCE OBOZU

Najbardziej kluczowe kwestie poruszane w powyższych wytycznych to:
– Podczas transportu w autokarze będzie mogła być zajęta tylko połowa miejsc. W związku z tym najprawdopodobniej podróżować będziemy w dwóch autokarach, co niestety wpłynęłoby na koszt obozu.
– Wyłączone z programu zostało przebywanie w miejscach publicznych – nie będziemy mogli zorganizować wycieczek do ciekawych miejsc publicznych w okolicy naszej stanicy. Większość zajęć będzie w związku z tym planowana na terenie stanicy, na plaży oraz w formie pieszych wędrówek. To z kolei pozwoli nam trochę zaoszczędzić.
– W każdym z namiotów będą po cztery osoby.
– Oczywiście najważniejsze pozostaje zapewnienie odpowiednich środków do dezynfekcji, ograniczenia w kontakcie z innymi, regularne czyszczenie wszystkich miejsc, w których przebywamy, większe niż zwykle dbanie o higienę, itp.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o tym, że wszystkie ważne informacje i aktualności odnośnie powrotu ZHP do normalnego trybu działania dostępne są na stronie:
WRACAMY

W razie jakichkolwiek pytań proszę skontaktować się z drużynową lub drużynowym.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ
drużynowi 1 DH „Knieja”, 101 DSH „Altair” i 10 DW „Corvus”
Sebastian Romejko, Maja Markowska, Sara Walczyńska-Góra